Фолклораши играли “За боље сутра Александра Ристића”

Објављено: 16. април 2024.

У Великој сали Општинске библиотеке Варварин КУД “Јован Курсула” организовао је Хуманитарни концерт “За боље сутра Александра Ристића”. Поред организатора, учествовала су и Културно – уметничка друштва “Коло” из Обрежа, “Бошко Југовић” из Бошњана, “Вук Караџић” из Орашја, “Дејан Милетић” из Бачине, “Моравац” из Ћићевца и “Моравац” из Горњег Видова.

Александру Ристићу (20) из Смедерева крајем прошле године постављена је дијагноза акутна леукемија. Због лошег стање и прогресије болести наставиће лечење у Турској, за шта му је потребна помоћ од 180.000 евра. До сада су урађена три циклуса хемиотерапије, али током последњег циклуса дошло је до компликација и за неколико дана му се стање нагло погоршава. Александар се тренутно налази на лечењу у Турској.