Информисање бирача о републичком референдуму и Акт о промени Устава Републике Србије

Објављено: 21. децембра 2021.

На основу члана 203. став 7. Устава Републике Србије („Службени гласник РС”, број 98/06) и члана 13. и 18. Закона о референдуму и народној иницијативи („Службени гласник РС”, број 111/21), Народна скупштина Републике Србије, на Осмој посебној седници у Дванаестом сазиву, одржаној 30. новембра 2021. године, донела је Одлуку о расписивању републичког референдума ради потврђивања Акта о промени Устава Републике Србије за 16. јануар 2022.године.

У циљу објективног информисања грађана Републике Србије на сајту Републичке изборне комисије можете се ближе информисати у Одлуци о утврђивању текста Информације о Акту о промени Устава Републике Србије.

Одлука о расписивању републичког референдума ради потврђивања Акта о промени Устава Републике Србије

Акт о промени Устава Републике Србије