Јавна расправа о Нацрту Одлуке о буџету општине Варварин за 2023. годину

Објављено: 4. новембар 2022.

Општинско веће општине Варварин организује и спроводи Јавну расправу о Нацрту Одлуке о буџету општине Варварин за 2023. годину. Пројекција буџетских прихода и примања буџета општине Варварин за 2023. годину износи укупно 593.863.000,00 динара.

Упознавање са радним текстом Нацрта Одлуке о буџету је у току, а позивају се сви грађани, удружења, стручна јавност, као и све заинтересоване стране да своје предлоге, сугестије, иницијативе и коментаре доставе Општинској управи општине Варварин, Одељењу за буџет, финансије, привреду, економски развој, јавне набавке и утврђивање и наплату јавних прихода до 22. новембра текуће године.

Објављена је и анкета на Буџетском порталу општине Варварин (отвори анкету) где грађани могу гласати за предлоге пројеката који ће се у 2023. години финансирати из општинског буџета. Предлози су: 1) асфалтирање локалних путева и улица у насељеном месту Обреж; 2) изградња фекалне канализације у насељеном месту Бошњане; 3) завршетак водоводне мреже у насељеном месту Бачина; и 4) одржавање и реконструкција пешачких стаза у Варварину (варош).

У оквиру спровођења Јавне расправе, биће одржан Отворени састанак у форми округлог стола 22. новембра, у сали Скупштине општине Варварин, са почетком од 11 сати, на којем ће бити представљен и Нацрт текста Oдлуке.

Извештај о спроведеној јавној расправи