Opština Varvarin - Velika Morava

Конкурс доделу подстицајних средстава у пољопривредној производњи за 2022.годину

Објављено: 20. јуна 2022.

О Д Л У К А

о расписивању конкурса за доделу подстицајних средстава

у пољопривредној производњи за 2022.годину

на подручју општине Варварин

I  У реализацији Програма мера подршке за спровођење  пољопривредне политике и политике руралног развоја општине Варварин за 2022. годину  расписују се конкурси за доделу  подстицајних средстава у пољопривредној производњи за 2022.годину на подручју општине Варварин и то за:

Програм 1. Набавка квалитетног воћног садног материјала (преузми)

Програм 2. Набавка нове специјализоване механизације и опреме (преузми)

Програм 3. Набавка квалитетних приплодних грла: говеда, оваца и козa (преузми)

Програм 4. Субвенционисање дела  трошкова осигурања усева (преузми)

II  Критеријуми за реализацију мера подршке за спровођење пољопривредне политике и политике руралног развоја општине Варварин у 2022.години утврђују се Решењем Општинског већа а поступак спроводи Комисија за расподелу и контролу управљања средствима Буџетског фонда за пољопривреду и рурални развој општине Варварин.

III Конкурси се објављују на званичној страници општине Варварин и огласној табли Општинске управе општине Варварин, а отворени  су од 20. јуна  2022.године  до утрошка средстава, најкасније до 31.октобра 2022.године.

Одлука о расписивању конкурса за доделу подстицајних средстава у пољопривредној производњи за 2022.годину на подручју општине Варварин

Решење о утврђивању критеријума за реализацију програма мера подршке за спровођење пољопривредне политике и политике руралног развоја општине Варварин за 2022. годину

Захтев за Програм 1, Програм 2 и Програм 3

Захтев за Програм 4